Uz sākumu | Kredītvēsture | Atmaksa
 

Kas ir kredītvēsture?


Ikviens, kurš vēlas aizņemties jebkāda kredīta veidu, jānodrošinās pret to, ka Jūsu kredītvēsture ir tīra un balta, pretējā gadījumā Jūs varat saņemt atteikumu no aizdevēja. Bet, kas, tad īsti ir šī kredītvēsture un ko tā dod?


Kredītvēsture


Vienkāršiem vārdiem sakot – kredītvēsture ir vienkāršs datu apkopojums, par konkrēta laika ņemtajiem kredītiem. Vienalga, vai Jums pašreiz ir vai bija ātrie kredīti, tie visi ir apkopoti konkrētā datu reģistrā, ko var redzēt ikviens kredīta aizdevējs. Ja kredītus esat maksājis laikā un nekad tos neesat kavējis, tad Jums pavisam noteikti būs izveidojusies pozitīva kredītvēsture. Tas nozīmē sekojošo, ja dosieties pie jebkāda aizdevēja un Jums būs nepieciešams kredīts, tad pirmais, ko konkrētā kredītiestāde izdarīs – pārbaudīs Jūsu kredītvēsturi. Ja, konkrētajā gadījumā Jūsu kredītvēsture ir bijusi tīra un visus maksājumus esiet veikuši laikā, tad Jūs sev nepieciešamo kredītu visticamāk saņemsiet, bez nekādām papildu raizēm.


Kavēti kredīta un rēķina maksājumi


Bet, kā zinām – gaišajai pusei ir arī tumšā puse. Ja iepriekš vēsturē esat kavējis kredītu vai rēķinu atmaksu, tad laika gaitā Jums izveidojas negatīva kredītvēsture. Ejot pie aizdevēja, Jūs visticamāk nesaņemsiet kredītu, bet arī tam ir ļoti daudz un dažādi faktori. Ja neesat veikuši samaksu par kredītu nesenā vēsturē, tad Jūs pavisam noteikti, gandrīz nekur nesaņemsiet, nevienu kredītu. Tomēr ja šie kredīta maksājumi bijuši salīdzinoši tālā pagātnē, bet Jūs tos esat nomaksājis, tad konkrētais aizdevējs izvērtē, cik sen ir bijusi šāda situācija, un vai tas kādā veidā ietekmēs patreizējo kredīta atmaksu.


Kā veidojas kredītvēsture


Tāpat ir jāatceras, ka kredītvēsture neveidojas pāris dienās. Kredītvēsture veidojas mēnešiem garā procesā, kurā tiešām sīki un smalki var izanalizēt, vai konkrētā persona savus maksājumus ir veicis laikā. Tām personām, kurām ir laba un gaiša kredītvēsture, ir ļoti milzīgs pluss, jo ejot gandrīz pie jebkura aizdevēja, šai personai visticamāk tiks izsniegts kredīts. Ticiet vai nē, bet labu kredītvēsturi ir iegūt ļoti grūti, tas ir laikietilpīgs process, pie tam Jūs nedrīkstat kavēt vai izlaist maksājumus, jo katra šāda darbība atspoguļosies ar to, ka ļoti ātrā laikā, no pozitīvās kredītvēstures iekļūsiet negatīvajā. Ja pozitīvu kredītvēsturi var izveidot vairākos mēnešos līdz pat gadiem, tad to sabojāt var pat viens nenomaksāts kredīta maksājums. Diezgan bargi, Jūs teiksiet, tomēr šāda ir patiesā situācija un ar to ir jārēķinās.


Ko der atcerēties


Pat ja vienmēr esat iekļāvies laikā un spējis samaksāt visus maksājumus, tad domājat, ka nekad dzīvē neradīsies problēmas ar turpmākajiem maksājumiem, tomēr dzīvē gadās dažādi un sabojāt kredītvēsturi ir daudz vienkāršāk, nekā Jums varētu likties. Viens nesamaksāts rēķins, otrs kavēts, trešais kavēts, un jau pāris dienu laikā saņemat zvanus, ka drīz iekļūsiet parādnieku sarakstā, visbeidzot nokļūstat vēl parādu piedziņā un to visu ir iespējams paveikt vien pāris nedēļu laikā, bet lai izveidotu pozitīvu kredtīvēsturi ir vajadzīgi mēnešiem un pat gadiem.


Kā saglabāt pozitīvu kredītvēsturi


Tieši tāpēc ir jāatceras – lai censtos saglabāt pozitīvu kredītvēsturi un turpmākā nākotnē saņemtu jaunus kredītus, ir nepieciešams ievērot dažus pavisam vienkāršus nosacījumus. Aizņemieties tikai tad, kad Jums tiešām ir nepieciešams, bet vēl pirms aizņemieties, uz papīra sarakstiet aptuvenos mēneša maksājumus un aprēķiniet, vai pēc algas saņemšanas Jums būs pietiekami daudz naudas, lai samaksātu par konkrēto kredītu. Pie tam jums jāatceras, ka vēl ir jāmaksā par dzīves vietu, komunālajiem, dažādiem citiem rēķiniem, kā protams jāpērk ēdiens, apģērbs un pirmās nepieciešamās preces. Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt kredītu.© 2016 Specto